MTÜ Eesti Naiste Koostöökett

UUDISED

Teenäitaja 2012 aunimetus omistati ajakirjanik Tiina Kangrole Prindi
Neljapäev, 07 Veebruar 2013 15:29
Tänavu pälvis MTÜ Eesti Naiste Koostöökett poolt juba kümnendat korda välja antava „Teenäitaja 2012" aunimetuse ajakirjanik Tiina Kangro. 

Teenäitaja 2012 aunimetus omistati ajakirjanik Tiina Kangrole. Teenäitaja 2012 aunimetuse pidulik üleandmine toimub Tallinnas Riigikogu Kalevipoja saalis 21.02.2013.

Tiina Kangro on üle 20 aasta kajastanud puuetega inimesi puudutavaid probleeme ja toonud avalikkuse ette ühiskonnas valusaid küsimusi. Tiina Kangro on Postimehe arvamusartiklite kirjutaja, telesaate «Puutepunkt» produtsent, ajakirja Puutepunktid väljaandja ning Linnalehtede grupi peatoimetaja. Tiina Kangro unistab sellest, et Eesti ühiskonnas ja eriti otsustajate seas tekiks kriitiline mass inimesi, kes suudavad lõpuks hakata aduma sotsiaalsüsteemi tervikuna". Tänases Eestis on oluline, et oleks ajakirjanike, kes kajastaksid tegelikkust ja propageeriksid tõelisi väärtusi. „Miks ometi ei võiks me selle vassimise, veiderdamise ja ilutsemise asemel, muretseda pärisinimeste pärast, ehitada ja hoida koos ühiskonda, kus meil kõigil, ja meie lastelgi, oleks mõistlik elada?" nii ütleb Tiina Kangro Postimehe arvamusartiklis 06.011.12.

Eesti Naiste Koostööketi poolt omistatava naiste aktiivsust tunnustava Teenäitaja aunimetuse eesmärk on väärtustada ühiskonnas eetikat, parandada poliitilist kliimat, mõjutada suhtlemist ja poliitilist kultuuri, kaitsta isiku õigusi ja vabadusi. Teenäitajaks võib olla avaliku elu tegelane, kes oma tegevusega on mõjutanud eetilisi väärtushinnanguid, arendanud euroopalikku kultuuri, edendanud võrdõiguslikkust, aidanud lahendada ühiskonda ahistavaid kriise või vastuolusid.

Varem on Teenäitaja aunimetuse pälvinud Ülle-Marike Papp, Silvi Ojamuru, Külli Volmer, Ülle Aaskivi, Marina Kaljurand, Viive Rosenberg, Airi Värnik, Siiri Oviir ja Ülle Madise.

Teresa Škaperina
MTÜ Eesti Naiste Koostöökett
juhatuse esinaine-eesistuja 2013