MTÜ Eesti Naiste Koostöökett

UUDISED

Teenäitaja 2015 aunimetus kuulub blogiplatvormi Feministeerium toimetajatele Prindi
Neljapäev, 18 Veebruar 2016 14:00

2015. aastal pälvisid MTÜ Eesti Naiste Koostöökett poolt välja antava aunimetuse Teenäitaja, mida omistatakse nii poliitilise kliima parandajale kui ka inimeste õiguste ja vabaduste eest seisjale, blogiplatvormi Feministeerium toimetajad: Nele Laos, Kadi Viik, Brigitta Davidjants ja Aet Kuusik.

Nele Laos on erialalt korraldaja ja südamelt vasakpoolne feministlik aktivist. Kadi Viik on pikka aega töötanud soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhatajana Sotsiaalministeeriumis ning inimõiguste alal ÜRO Arenguprogrammis ja Inimõiguste Keskuses. Hetkel töötab ta pikaajalise valimisvaatlejana Ugandas. Brigitta Davidjants on ajakirjanik ja muusikateadlane, kes uurib Kaukaasia geopoliitilisi protsesse. Aet Kuusik on vabakutseline toimetaja, queer-feministlik aktivist ja vaba inimene.

Teenäitajaks võib olla avaliku elu tegelane, kes oma tegevusega on mõjutanud Eesti ühiskonna eetilisi väärtushinnanguid, arendanud euroopalikku poliitilist kultuuri, edendanud võrdõiguslikkust, lahendanud ühiskonda ahistavaid kriise või vastuolusid.

Eelnevatel aastatel on saanud Teenäitaja aunimetuse Ülle-Marike Papp, Silvi Ojamuru, Külli Vollmer, Ülle Aaskivi, Marina Kaljurand, Viive Rosenberg, Airi Värnik, Siiri Oviir, Ülle Madise, Tiina Kangro, Ene Hion ja Astrid Kannel.

Teenäitajajate tunnustamine toimus Tallinnas Riigikogu Kalevipoja saalis 19. veebruaril 2016.a. Vaata pidligaleriid.